- Ideální destinace pro první africký roadtrip i pro úplné začátečníky
- Úředním jazykem je angličtina
- Kvalitní asfaltové silnice s nízkým provozem
- Naprostá většina území pokryta 3G signálem několika operátorů, SIM karta s daty na dvoutýdenní cestu stojí kolem 500 Kč
- Lze bez problémů absolvovat s běžným osobním autem, vč. parků Kruger, Addo, Isimangaliso, Hluhluwe-Imfolozi
- Velký výběr ubytování západního standardu, včetně perfektně vybavených státních kempů v národních parcích
- Vysoká koncentrace zvěře v parcích
Jihoafrická Republika (JAR) je pro mnohé cestovatele, kteří se rozhodli poznat jedinečný Africký kontinent, první volbou. A jde o krok zcela logický. Jde o velice pestrou, a zároveň vyspělou zemi s rozvinutou infrastrukturou. Na rozdíl od většiny ostatních států jižní a východní Afriky zde nalezneme vše, na co jsme zvyklí z Evropy – velmi kvalitní silnice, nákupní centra a supermarkety s dostupnými potravinami západní produkce, hustou síť čerpacích stanic, fungující úřady, bankomaty, profesionální policii, špičkové ubytování i kuchyni, a to vše za ceny stejné nebo nižší než v ČR. Jihoafrická Republika je ale především rájem pro řidiče a tou správnou zemí, kam se vydat na Váš první africký roadtrip. Na silnicích se Vám budou pravidelně otevírat ohromující výhledy do krajiny, s dohledností často desítky kilometrů. Tomu mohou na světě konkurovat jen málokteré země, v čele se Severní Amerikou.
Analogie se severní Amerikou platí i co se týká pestrosti prostředí. Najdete zde poušť Kalahari i husté lesy, na jaře rozkvetlá pole v Namakwa, Stolovou horu, tučňáky na jihu, a především Krugerův Národní Park pokrytý savanou s nejvyšší koncentrací divokých zvířat v celé Africe. Na východ země leží stát Lesotho, úchvatné Dračí hory a provincie KwaZulu-Natal s obrovským pobřežním mokřadním parkem Simangaliso, který má sám o sobě pět různých ekosystémů, a můžete zde pozorvat mořské delfíny či se potápět se žraloky, stejně jako podnikat safari projížďky ve vnitrozemí.
Jihoafričané patří mezi velké optimisty. Se vstřícností a humorem se setkáte jak u farmářů v “bílých” vinařských oblastech, tak u obvytelstva v převážně černošských provinciích Kwazulu-Natal.